آموزش آهنگسازی و تنظیم

Composing & Arranging

دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم یا آهنگسازی با کامپیوتر شامل کلیه اصول تئوری موسیقی و تکنیکهای عملی آهنگسازی و تنظیم موسیقی در سبکهای مختلف آکوستیک و الکترونیک می باشد که به روش آکادمیک نت نویسی و با هدف گذاری رهبری ارکستر ، به صورت کاربردی در محیط نرم افزارهای تخصصی آهنگسازی با کامپیوتر DAW انجام می شود.

هنرجو در طول جلسات ضمن فراگیری اصول آهنگسازی و تنظیم موسیقی ، گام به گام یک پروژه را از ایده اولیه تا شکل گیری اثر نهایی و قابل ارائه پیش خواهد برد تا ضمن تقویت اعتماد به نفس خود ، موجب اطمینان از انتقال و فراگیری صحیح مباحث و تحقق رسالت آموزشگاه آهنگسازی شود.

طول دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم :

حداکثر 20 جلسه 1.5 ساعته در مدت 5 ماه

سرفصلهای دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم :

1. تئوری موسیقی
2. پارتیتور نویسی
3. سلفژ
4. هارمونی (مقدماتی و پراتیک)
5. کنترپوان
6. سازشناسی (آکوستیک و الکترونیک)
7. ریتم شناسی
8. ارکستراسیون (کلاسیک ، پاپ ، الکترونیک ، بومی)
9. تکنیک تنظیم (کلاسیک ، پاپ ، الکترونیک ، بومی)
10. اپراتوری استودیو دیجیتال (پروتولز ، سونار ، کیوبیس ، لاجیک پرو)

* با توجه به حجم سنگین مباحث و فشردگی دوره ، کلیه جلسات فقط به صورت خصوصی و تک نفره برگزار خواهد شد.

* با توجه به تاکید دوره بر اصول آهنگسازی آکادمیک به روش نت نویسی و گریز از روش گوشی و غیر علمی آهنگسازی با کیبورد ، هنرجو نیازی به آموزش نوازندگی پیانو یا کیبورد نخواهد داشت.

* کلیه بانکهای صدا VST و نرم افزارهای مورد نیاز هنرجو در اختیارش قرار خواهد گرفت.

* با توجه به طراحی دوره بر اساس طرح درس معتبرترین دانشگاه های آهنگسازی دنیا ، تنها نرم افزارهای کلاس حرفه ای آهنگسازی و تنظیم در محیط ویندوز و مکینتاش یعنی Sonar , Cubase , Pro Tools و Logic Pro برای آموزش قابل استفاده خواهند بود زیرا نرم افزارهایی مانند :
Reason , Ableton یا FL Studio به رغم کاربری ساده و سریع به دلیل کمبودهای تکنیکی و نقاط ضعف فنی برای اجرای اصول تخصصی آهنگسازی و تنظیم ، صدابرداری ، میکس و مسترینگ مناسب نیستند.