آموزش آهنگسازی و تنظیم

Composing & Arranging

دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم یا آهنگسازی با کامپیوتر شامل کلیه اصول تئوری موسیقی و تکنیکهای عملی آهنگسازی و تنظیم موسیقی در سبکهای مختلف آکوستیک و الکترونیک می باشد که به روش علمی نت نویسی و با هدف گذاری رهبری ارکستر به صورت کاربردی در محیط نرم افزارهای تخصصی آهنگسازی با کامپیوتر DAW انجام می شود.

هنرجو در طول جلسات ضمن فراگیری اصول آهنگسازی و تنظیم موسیقی گام به گام یک پروژه را از ایده اولیه تا شکل گیری اثر نهایی قابل ارائه پیش خواهد برد تا ضمن تقویت اعتماد به نفس خود ، موجب اطمینان از انتقال و فراگیری صحیح مباحث و تحقق رسالت آموزشگاه موسیقی شود.

طول دوره :

حداکثر 16 جلسه 1.5 ساعته در مدت 4 ماه

سرفصلهای دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم :

1. تئوری موسیقی
2. پارتیتور نویسی
3. سلفژ
4. هارمونی (مقدماتی و پراتیک)
5. کنترپوان
6. سازشناسی (آکوستیک و الکترونیک)
7. ریتم شناسی (ریتم سازی)
8. ارکستراسیون (کلاسیک – پاپ – الکترونیک – بومی)
9. تکنیک تنظیم (کلاسیک – پاپ – الکترونیک – بومی)
10. اپراتوری استودیو دیجیتال (کیوبیس ، پروتولز ، سونار)

* با توجه به تاکید دوره بر آهنگسازی علمی به روش نت نویسی و گریز از روش غیر علمی و غلط آهنگسازی گوشی ، نوازندگی پیانو یا کیبورد جزو مباحث و یا پیش نیاز دوره نخواهد بود.

* با توجه به ساختار تخصصی دوره فقط یکی از نرم افزارهای آهنگسازی کلاس حرفه ای در محیط ویندوز یعنی SONAR , CUBASE , PRO TOOLS قابل استفاده خواهد بود زیرا نرم افزارهایی مانند :
REASON , ABLETON یا FL STUDIO به رغم کاربری ساده و سریع به دلیل کمبودهای تکنیکی و نقاط ضعف فنی برای اجرای اصول تخصصی آهنگسازی و تنظیم ، صدابرداری ، میکس و مسترینگ مناسب نیستند.

* کلیه بانکهای صدا یا VST مورد نیاز هنرجو در اختیارش قرار خواهد گرفت.