آموزش آهنگسازی و تنظیم

آموزش آهنگسازی و تنظیم

Composing & Arranging

دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم یا آهنگسازی با کامپیوتر شامل کلیه اصول تئوری موسیقی و تکنیکهای عملی تنظیم یک قطعه موسیقی در سبکهای مختلف می باشد که به روش علمی نت نویسی و با هدف گذاری رهبری ارکستر به صورت کاربردی در محیط نرم افزارهای تخصصی آهنگسازی با کامپیوتر DAW انجام می شود.

هنرجو در طول جلسات ضمن فراگیری اصول آهنگسازی و تنظیم موسیقی گام به گام یک پروژه را از ایده اولیه تا شکل گیری اثر نهایی قابل ارائه پیش خواهد برد تا ضمن تقویت اعتماد به نفس خود موجب اطمینان از انتقال و فراگیری صحیح مطالب شود.

طول دوره :

حداکثر 16 جلسه 1.5 ساعته در مدت 4 ماه

سرفصلهای دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم :

1. تئوری موسیقی
2. نت خوانی
3. سلفژ کاربردی
4. هارمونی (مقدماتی و پراتیک)
5. کنترپوان
6. سازشناسی (آکوستیک و الکترونیک)
7. سازبندی (ارکستراسیون – پاپ – الکترونیک)
8. ریتم شناسی و ریتم سازی
9. تکنیکهای آهنگسازی و تنظیم در سبکهای مختلف موسیقی
10. اپراتوری یکی از نرم افزارهای تخصصی آهنگسازی با کامپیوتر در محیط ویندوز یعنی پروتولز ، کیوبیس یا سونار به انتخاب هنرجو

* با توجه به فشردگی و حجم سنگین مطالب کلیه جلسات فقط به صورت انفرادی و مستقیما تحت آموزش حقیر برگزار خواهد شد.

* با توجه به تاکید دوره بر آهنگسازی علمی به روش نت نویسی و گریز از روش غیر علمی و غلط آهنگسازی گوشی نوازندگی پیانو یا کیبورد جزو مباحث و یا پیش نیاز دوره نخواهد بود.

* با توجه به ساختار تخصصی دوره فقط یکی از نرم افزارهای آهنگسازی کلاس حرفه ای در محیط ویندوز یعنی SONAR , CUBASE , PRO TOOLS قابل استفاده خواهد بود زیرا نرم افزارهایی مانند :
REASON , ABLETON یا FL STUDIO به رغم کاربری ساده و سریع به دلیل کمبودهای تکنیکی و نقاط ضعف فنی برای اجرای اصول تخصصی آهنگسازی و تنظیم ، صدابرداری ، میکس و مسترینگ مناسب نیستند.

* کلیه بانکهای صدا یا VST مورد نیاز هنرجو در اختیارش قرار خواهد گرفت.