اپراتوری استودیو دیجیتال

اپراتوری استودیو دیجیتال

DAW Operation

اپراتوری استودیو دیجیتال مجموعه ای است از اطلاعات تاکتیکی و مهارتهای تکنیکی جهت استفاده از حداکثر امکانات نرم افزار DAW با بیشترین سرعت و دقت ممکن.

نرم افزارهای تخصصی موسیقی با چنان سرعتی در جهت رفع نیازهای استودیوهای موسیقی گسترش یافته اند که دیگر به سختی می توان انجام هر کدام از امور حرفه ای موسیقی را بدون مشارکت آنها تصور کرد.

اپراتور استودیو دیجیتال در صورت تسلط کامل بر ابزار و امکانات آن می تواند هرگونه عملیات مربوط به صدابرداری ، پردازش سیگنال ، آهنگسازی و میکس را در کمترین زمان ممکن به انجام رساند.

سیستم اپراتوری استودیو دیجیتال برای اجرای هر عملیات در شرایط مختلف چندین روش متفاوت در نظر گرفته و انتخاب بهترین مسیر ممکن در هر شرایط نشانه تخصص اپراتور خواهد بود.

طبیعتا توان بکارگیری کامل چنین ابزار پیچیده و قدرتمندی از دایره حدس و غریزه خارج شده و نیازمند دانش تخصصی کنترل و هدایت صحیح خواهد بود.

آهنگسازی و تنظیم یا میکس و مسترینگ یک قطعه موسیقی با نرم افزارهای DAW بدون تسلط کامل به اپراتوری آن مانند راه رفتن با دست اگرچه غیر ممکن نیست اما منجر به اتلاف بیهوده زمان و انرژی و در نهایت عدم دستیابی به بسیاری از ایده ها خواهد شد.